Birikim Yazılım

SOA Çözümleri

Kurumsal bilgi yönetimi ihtiyaçlarında çözüm noktanız

Hakkımızda

2008 yılı sonlarında kurulan ve hayli genç bir şirket izlenimi veren Birikim, sektörde 15 yılı aşkın bir iş tecrübesi olan ve masaüstü uygulamalardan, çok büyük bütçeli uluslararası yazılım projelerine kadar, çok çeşitli projelere imza atmış, alanında uzman bir ekip tarafından kurulmuştur.

Birikimi oluşturan ekip, 80'lerin sonunda 90'ların başında daha bilgisayarlarla tanışmadan, yazılımla tanışmıştır. GWBasic ile ilk programlarını kağıt üzerinde yazan, çalıştıracak bilgisayarları olmadığı için yazdıkları programları yine kendileri yorumlayıp çalıştırmaya çalışan ekip, bilgi ve tecrübesini artırarak, farklı ve başarılı proje deneyimleri yaşayarak artık uzman olduklarını düşünmeye başlamışken, internetin de yaygınlaşmasıyla Çevik süreçler, "XP", "Test güdümlü geliştirme", "Tasarım Desenleri","IOC","ORM","SOA","Tasarım Prensipleri" gibi kavramlarla karşılaşarak, aslında yolun ne kadar başında olduklarını anlamışlardır.

O zamandan bu ana kadar her yaptıkları işte, bitirdikleri her projede hep daha iyiyi başarsalar da, ne kadar çok şey öğrenip, tecrübe kazansalar da gidilecek çok yol, öğrenecek çok şey olduğunun bilincindedirler. Artık yazılımdan başka işlerle de uğraşmak zorunda kalsalar da, işin içine "ticaret", "pazarlama", "gider", "vergi", "yönetim" gibi kavramlar girse de, bu iş onlar için yapmaktan çok büyük keyif aldıkları, yapabildikleri sürece de yapmayı düşündükleri bir uğraş olarak kalacaktır. Hala, denedikleri ve başardıkları her yeni şeyde, GWBasic'de ok tuşlarıyla imleci bir alandan diğer alana taşıyabildikleri anda duydukları mutluluk ve heyacanı duymaktadırlar.